11.2 C
marți, 23 aprilie, 2024
Știri de ultima orăSportFC Olt a remizat cu FC Argeş

FC Olt a remizat cu FC Argeş

Divizionara secundă FC Olt a terminat la egalitate, scor 0-0, partida amicală disputată sâmbătă, pe un teren sintetic din cadrul complexului sportiv „Nicolae Dobrin“, în faţa colegei de serie FC Argeş. Cele mai mari ocazii ale oltenilor le-au avut Adrian Lengyel, care a reluat cu capul puţin peste bară (‘47), şi Pavel, care a reluat din şase metri o centrare venită de la Neacşu, dar defensiva celor de la FC Argeş l-a blocat în ultimul moment.
FC Argeş: Fundulea – Răuţă, Walace, Botea, Briceag – Popa, Cârstoiu, Bazzi, Manole – Stănescu, M. Ion. Au mai jucat: Lisandru, Negoiţă, Ivănică, Beurean. Antrenor: Viorel Dumitrescu.
FC Olt: prima repriză: Bordea – Bogdanovici, Irimescu, Cruşoveanu, Bancu – Chiriţă, Corneanu, Polgar, Melcea – David, Dragalina; repriza a doua: Bugiu – Cocorăscu, Preda, Lengyel, Giurcă – Pavel, Neacşu, Huţanu, Vâlcică – Burcea, Hallmen. Antrenor: Dan Oprescu.