13.4 C
Știri de ultima orăSportNaţionala mică a mai bifat un egal

Naţionala mică a mai bifat un egal

Naţionala de tineret a României U20 a încheiat la egalitate şi cel de-al doilea meci de pregătire din turneul pe care îl susţine în Antalya. Elevii lui Emil Săndoi nu au reuşit ieri decât un 1-1 în faţa echipei U20 a ruşilor de la Spartak Moscova, după ce în prima întâlnire au remizat 0-0 cu Amkar Perm. Cei care au deschis scorul au fost ruşii (‘51), echipa noastră reuşind egalarea în minutul 72, prin Andrei Pavel (Ceahlăul). România U20 (repriza 1): Croitoru – Dăruială, Gugu, Creţu, Burnea – Fuchs – Stanciu, Cârstocea – Năstăsie, Voinea, Morar. România U20 (repriza 2): Maniur – Cazacu, Peteleu, Ilie, Toşca – Benzar – Serediuc, Pavel – Florean, Buş, Roman. Testele de pe pământ turcesc nu s-au oprit pentru naţionala mică, în program figurând alte trei confruntări. Tricolorii vor juca mâine, de la ora 13.00, cu Sumqait Sahar PFK (Azerbaijan), luni cu FC Sibir Novosibirsk (Rusia) şi miercuri cu FC Bit (China).