Acasă Sport 13 – cu ghinion pentru craioveni

13 – cu ghinion pentru craioveni

Handbaliştii de la CS Universitatea Craiova au fost învinşi, ieri, pe teren propriu, de HCM Baia Mare, scor 30-29 (14-8), într-un meci contând pentru etapa a 7-a din Divizia A, seria B.
Prima repriză a fost dominată de oaspeţi, pe fondul numeroaselor ratări ale craiovenilor. În partea a doua, elevii lui Costin Dumitrescu şi Cătălin Popescu au revenit spectaculos în ultimele minute ale partidei. Cu câteva zeci de secunde înainte de ultimul fluier, când scorul era egal, craiovenii au avut şansa victoriei, dar s-au grăbit în atac şi au pierdut mingea, iar băimărenii i-au taxat, plecând acasă cu cele două puncte puse în joc. 13 noiembrie s-a dovedit o zi cu ghinion pentru olteni.
Pentru CS Universitatea Craiova au evoluat: Ştefanov, Cărăgui (6 goluri), Tache (2), Păuna (5), Luntraru (1), Maxim, Arsene (6), Călin (4), Crăciun, Şerban (2) şi Niţu (3). Pe foaia de joc au mai fost trecuţi Păun, Voicu şi Muscalagiu.