22 C
Știri de ultima orăSportKeşeru, apreciat de francezi

Keşeru, apreciat de francezi

Claudiu Keşeru (foto) a fost inclus de publicaţia Ouest-France în echipa etapei a doua din liga secundă franceză, după ce a marcat în weekendul trecut un gol pentru Angers în meciul cu Boulogne, scor 3-3, informează Mediafax. „Un gol splendid după o fază care i-a aparţinut. Românul a participat mult la joc, chiar dacă loviturile sale libere nu au fost decisive. Pe lângă asta, a fost şiret, comentând mereu şi provocând“, a notat sursa citată despre Keşeru, care a primit nota 6. Keşeru a marcat un gol în meciul pe care formaţia Angers l-a încheiat la egalitate, scor 3-3, în deplasare, cu Boulogne, în etapa a doua a ligii secunde franceze. Keşeru a fost titular, a marcat în minutul 69 şi a fost înlocuit în minutul 78.