16.2 C
Știri de ultima orăSportDan Petrescu, egalul lui Valery Karpin

Dan Petrescu, egalul lui Valery Karpin

Formaţia antrenată de Dan Petrescu, Kuban Krasnodar, a început să dea semne de revenire. După înfrângerea de pe teren propriu cu Tom Tomsk, echipa lui Dan Petrescu a luat sâmbătă un punct în deplasarea de la Spartak Moscova, încheind partida cu elevii lui Valery Karpin 1-1. Kuban a deschis scorul prin Lacina Traore, care a transformat perfect un penalti în minutul ‘38, iar Spartak a egalat în repriza secundă prin brazilianul Welliton, care a finalizat excelent o pasă primită chiar de la un fundaş al lui Dan Petrescu. „Bursucul“ l-a folosit tot meciul pe Gigel Bucur, atacantul român primind un cartonaş galben în minutul 74. După acest egal, Kuban Krasnodar se află pe locul 8 în prima ligă rusă, la egalitate cu Lokomotiv Moscova. Etapa viitoare, Kuban va primi vizita echipei lui Adrian Ropotan, Dinamo Moscova.