10.3 C
Știri de ultima orăSportPandurii, distracţie cu amatori

Pandurii, distracţie cu amatori

Într-un meci de pregătire din cadrul stagiului din Austria, Pandurii a învins sâmbătă cu 11-0 echipa austriacă de amatori SK Lezing. Conform site-ului clubului din Târgu Jiu, golurile oltenilor au fost marcate de Batin şi Cristea (două), în prima repriză, şi de Lemnaru (cinci), Vranjes şi Unguru în repriza a doua. Petre Grigoraş a folosit 22 dintre cei 28 de jucători pe care îi are la dispoziţie în stagiul din Austria. Nu au fost introduşi pe teren jucătorii care s-au pregătit separat de echipă în ultimele zile, Pintilii, Chiricheş şi Brata, dar nici portarul Horvat, Alexandru Grigoraş şi francezul Amaury Biscoff. Restul jucătorilor din lot au evoluat câte o repriză. Lazar, Rusu, Viera, Cardoso, Vlad, Popete, Voiculeţ, Avramescu, Cristea, Stromajer şi Batin au jucat în prima repriză. În repriza a doua, echipa trimisă pe teren i-a avut în componenţă pe: Mingote, Pleaşcă, Rada, Tătaru, Grecu, Bucur, Nistor, Vranjes, Băcilă, Lemnaru şi Unguru.
Cel de-al treilea meci amical al echipei Pandurii s-a disputat aseară, aceasta având ca adversar echipa naţională a Uzbekistanului. Următorul meci amical, cu Olimpic Baku, este programat pentru marţi, tot de la ora 18.00, Digi Sport anunţând televizarea acestei partide.