10.3 C
Știri de ultima orăSportKuban Krasnodar şi-a dat cu firma-n cap

Kuban Krasnodar şi-a dat cu firma-n cap

uban Krasnodar a înregistrat marţi seară a patra înfrângere din actualul sezon din Premier League (Rusia). Partea proastă este că formaţia antrenată de Dan Petrescu a pierdut, în deplasare, chiar în faţa ultimei clasate, Krylya Sovetov Samara, scor 0-1, şi a ratat şansa de a trece pe primul loc. Mai mult, după acest „duş rece", Kuban a coborât până pe locul şase şi urmează derbiul cu formaţia FC Krasnodar, programat sâmbătă.

Cu Lacina Traore şi Dacian Varga titulari, iar Gigel Bucur intrat în minutul 60, Kuban Krasnodar nu a reuşit să se impună, în etapa a 13-a, unicul gol al meciului fiind marcat de Nejc Pecnik în minutul 58.

„În repriza secundă am jucat mai bine, dar nu am putut înscrie. Am jucat împotriva unei echipe motivate, care a meritat victoria. Noi suntem debutanţi în prima ligă, aşa că nu se poate vorbi de subestimare a adversarului", a declarat Dan Petrescu, citat de Hotnews.