10.6 C
miercuri, 24 aprilie, 2024
Știri de ultima orăSportReal a pierdut partida tur din semifinalele Cupei

Real a pierdut partida tur din semifinalele Cupei

Fotbalistele de la CS Real Craiova au fost învinse ieri cu 2-0, pe terenul de la Termo, de către liderul campionatului intern, Olimpia Cluj-Napoca, în meciul tur din semifinalele Cupei României. Ambele goluri ale meciului au fost înscrise în prima repriză, iar după pauză atacantul craiovencelor, Mădălina Vâlciu, a irosit două ocazii clare de a marca. Antrenorul CS Real, Sorin Pătraşcu, a trimis în teren jucătoarele: Bertea – Dunavăţu, Pozmac, Ristache, Tomescu – Neacşu, Stanciu, Cojocaru, Moacă – Vâlciu, A. Peşu. A mai intrat: Dragomir.
„Nu ne-am pus prea mari speranţe, pentru că Federaţia nu acordă prea mare importanţă Cupei, adică nu se implică financiar să premieze echipele“, a spus ieri Pătraşcu. Returul este programat miercurea viitoare la Cluj.