17.8 C
Știri de ultima orăSportReal s-a impus după prelungiri

Real s-a impus după prelungiri

Fotbalistele de la CS Real Craiova s-au calificat ieri în sferturile de finală ale Cupei României, după ce au învins, în optimi, după prelungiri, scor 5-2, concitadina Sporting, într-o partidă disputată pe terenul de la Pieleşti.
După 90 de minute scorul a fost 2-2, iar în prelungiri elevele lui Sorin Pătraşcu au apăsat pe acceleraţie şi s-au distanţat decisiv pe tabela de marcaj. Golurile Realului au fost înscrise de Cojocaru (2), Vâlciu (2) şi Bâscoveanu, iar pentru Sporting a punctat Stan, de două ori. La Real au evoluat: Bertea – Moacă, Ristache, Stanciu, Tomescu – Bâscoveanu, Cergan, Cojocaru, Dunavăţu – Vâlciu, A. Peşu. Au mai intrat: Pozmac, Stancovici şi Neacşu. Antrenoarea formaţiei Sporting, Victorina Simion, a mizat pe jucătoarele: Neagu – Godeanu, Nistor, Neacşu, Rogojină – Goncea, Iacoviţă, A. Maria, C. Buză – Stan, Obreja. A mai intrat: Hamzu.