3.9 C
Știri de ultima orăSportGăzarii s-au împiedicat de Prometeu

Găzarii s-au împiedicat de Prometeu

Profitând de vremea frumoasă de sâmbătă, antrenorul formaţiei Gaz Metan CFR Craiova, Jerry Gane, şi omologul său de la concitadina Prometeu, Paul Răducan, au disputat un joc amical, avându-l ca „fluieraş“ pe Sebastian Colţescu. Meciul de la „Depou“ s-a încheiat cu victoria pompierilor, scor 2-1 (2-0), care au punctat prin Bălă (‘20) şi Iordache (‘42), echipa lui Paul Răducan având şi un gol anulat în minutul 74, Sava fiind „prins“ în poziţie de ofsaid. Găzarii au redus din diferenţă printr-un autogol, portarul Zuleam scăpând mingea în propria poartă (‘75).
După primirea golului, Prometeu a jucat cu un portar „improvizat“, Ştoiu, pentru că Zuleam a văzut „roşu“ de la Colţescu, iar ceilalţi doi goalkeeperi ai pompierilor n-au putut fi folosiţi din cauza unor accidentări.
Gaz Metan CFR a început partida cu următorul unsprezece: M. Neagoe – Roşianu, P. Irimescu, Cruşoveanu, C. Bogdan – Neacşa, Vigariu, Fl. Pârvu, I. Mitroi – D. Oprea, Yuki. După pauză au mai intrat Iordan, Pătrană, Chirea, Firoi şi Voicu. Jerry Gane nu i-a folosit în acest joc pe fundaşul Octavian Nicola, mijlocaşul Milan Mitic şi atacanţii Laurenţiu Boroiban, Patrian Trifu, jucători care vin după uşoare accidentări şi nu sunt la capacitate fizică optimă.
De partea cealaltă, Prometeu a început partida cu: Zuleam – Dumitrică, Sava, Preduţ, Enache – Iordache, Ştoiu, Bică, D. Popescu – Bălă, Iţă. În repriza secundă au mai intrat: Ştefănoaica, Puchiu, Stancu, Popovici şi Creţu.