10.6 C
Știri de ultima orăSportCasillas, lovit cu sticla în cap

Casillas, lovit cu sticla în cap

Iker Casillas, portarul echipei Real Madrid, a fost lovit în cap de o sticlă de apă, de mici dimensiuni, aruncată din tribună, miercuri seară, la finalul partidei cu FC Sevilla, scor 0-1, din sferturile de finală ale Cupei Spaniei, a anunţat cotidianul As.
Incidentul a avut loc imediat după fluierul final al partidei, iar Casillas, care nu a fost rănit în urma impactului, a rămas prăbuşit pe gazon aproximativ două minute, după care şi-a revenit din şoc şi a părăsit terenul alături de coechipierii săi. „După terminarea partidei, a fost aruncată dintr-un sector în care se aflau suporterii echipei gazdă o sticlă mică de apă, care l-a lovit în cap pe Casillas. Jucătorul nu a fost rănit ca urmare a incidentului, după cum a informat delegatul său“, se arată în raportul arbitrului partidei, Alberto Undiano Mallenco, publicat de As.