Liga I
Rezultatele etapei a 11-a: Urziceni – Gaz Metan 0-1, Rapid – Astra 3-0, FC Vaslui – CFR Cluj 5-3, FCM Târgu Mureş – FC Timişoara 2-3, Pandurii Târgu Jiu – Sportul 1-0, Oţelul-Gloria Bistriţa 2-1. Partida Dinamo -Steaua s-a disputat după închiderea ediţiei. Astăzi: „U“ Cluj – Victoria Brăneşti (ora 15.00, GSP TV), FC Braşov – Universitatea Craiova (ora 20.30, Digi Sport).
Clasament
1. Oţelul Galaţi 11 8 1 2 15-9 25
2. FC Timişoara 11 6 5 0 20-14 23
3. Rapid 11 6 3 2 21-7 21
4. Gaz Metan 11 5 4 2 14-7 19
5. Steaua 10 5 3 2 16-10 18
6. FC Vaslui 11 5 3 3 17-14 18
7. Dinamo 10 4 2 4 25-21 14
8. „U“ Cluj 10 4 2 4 14-18 14
9. „U“ Craiova 10 3 4 3 14-11 13
10. Urziceni 11 3 4 4 6-9 13
11. CFR Cluj 11 3 3 5 17-19 12
12. Astra 11 2 6 3 12-15 12
13. FC Braşov 10 2 5 3 9-12 11
14. Târgu Mureş 11 3 2 6 11-20 11
15. Bistriţa 11 2 4 5 13-15 10
16. Victoria Brăneşti 10 2 3 5 11-19 9
17. Pandurii 11 2 3 6 7-15 9
18. Sp. Studenţesc 11 2 1 8 15-22 7
Etapa viitoare: vineri (22 octombrie): Victoria Brăneşti – FC Braşov, ora 16.30 – GSP TV, FC Timişoara – Universitatea Cluj, ora 18.30 – Digi Sport, Gloria Bistriţa – Dinamo Bucureşti, ora 20.30 – Antena 1; sâmbătă (23 octombrie): Gaz Metan Mediaş – Oţelul Galaţi, ora 15.00 – GSP TV, Astra Ploieşti – FCM Târgu Mureş, ora 18.00 – GSP TV, Universitatea Craiova – FC Vaslui, ora 20.30 – Digi Sport; duminică (24 octombrie): Sportul Studenţesc – Rapid Bucureşti, ora 15.00 – GSP TV, CFR Cluj – Unirea Urziceni, ora 20.00 – Digi Sport; luni (25 octombrie): Steaua Bucureşti – Pandurii Târgu Jiu, ora 20.30 – Digi Sport.
Liga a II-a, seria a doua
Rezultatele etapei a 8-a: Mureşul Deva – Gaz Metan CFR Craiova 1-2, Alro Slatina – Arieşul Turda 3-1, FC Argeş – Voinţa Sibiu 1-1, Unirea Alba Iulia – Dacia Mioveni 1-0, FC Silvania – FC Bihor 1-2, Poli Iaşi – Petrolul Ploieşti 3-1, UTA Arad – ACU Arad 1-0. CSM Vâlcea a stat.
Clasament:
1. Petrolul Ploieşti 7 5 0 2 17-8 15
2. Dacia Mioveni 7 4 2 1 9-3 14
3. Alro Slatina 8 4 2 2 13-9 14
4. Voinţa Sibiu 7 3 4 0 8-3 13
5. UTA Arad 8 4 1 3 15-11 13
6. FC Bihor 7 4 1 2 8-6 13
7. Politehnica Iaşi 8 3 2 3 10-9 11
8. Unirea Alba Iulia 8 3 2 3 6-7 11
9. GM CFR Craiova 7 3 1 3 9-10 10
10. ACU Arad 7 3 1 3 7-8 10
11. Mureşul Deva 8 2 2 4 7-10 8
12. Arieşul Turda 7 2 1 4 5-10 7
13. FC Silvania 8 2 1 5 5-13 7
14. CSM Vâlcea 7 2 0 5 7-10 6
15. FC Argeş 8 1 2 5 6-15 5
16. Minerul Lupeni 0 0 0 0 0-0 0
* Minerul Lupeni s-a retras din campionat.
Etapa viitoare (sâmbătă, 23 octombrie): Gaz Metan CFR Craiova – Petrolul Ploieşti, Voinţa Sibiu – Alro Slatina, CSM Vâlcea – FC Silvania, FC Bihor – Unirea Alba Iulia, Dacia Mioveni – UTA Arad, ACU Arad – FC Argeş, Poli Iaşi va sta.
Liga a IV-a – Dolj
Rezultatele etapei a 13-a: Academia GP Craiova – Dunărea Bechet 3-0, Progresul Băileşti – Universitatea II Craiova 1-2, Energia Craiova – Recolta Ostroveni 0-1, FC Brădeşti – CS Sopot 0-2, Viitorul Cârcea – Avântul Pieleşti 1-0, FC Podari – Progresul Segarcea 1-0, CS Işalniţa – Ştiinţa Malu Mare 5-1, Regia de Apă Craiova – UT Dăbuleni 3-0.