10.6 C
miercuri, 24 aprilie, 2024
Știri de ultima orăSportCS Universitatea, învinsă la limită

CS Universitatea, învinsă la limită

Handbaliştii de la CS Universitatea Craiova au suferit a doua înfrângere în acest campionat al Diviziei A, seria C, din tot atâtea partide. Jucătorii din Bănie, pregătiţi de Costin Dumitrescu şi Cătălin Popescu au fost depăşiţi, în deplasare, cu scorul de 35-33 (18-14) de formaţia Unirea Sânnicolau Mare. Pentru echipa craioveană au evoluat următorii jucători: Trancă, Ştefanov (portari), Arsene (11 goluri), Târnă (10), Bârlogeanu (4), Şerban (3), Cărăgui (3), Pană (1), Crăciun (1), Călin, Giura, Mănescu, Niţu şi Iacov. „La pauză conduceam cu patru goluri, iar în repriza a doua aveam chiar şi un avans de şase goluri, dar arbitrii au avut grijă să ne oprească în drumul spre poarta adversă şi să ajute pe cei din Sânnicolau Mare“, a spus ieri antrenorul secund al oltenilor, Cătălin Popescu. Sâmbătă, CS Universitatea va susţine primul joc pe teren propriu din acest sezon, urmând să înfrunte, de la ora 10.00, pe CSM Lugoj.