Stadion „Depou“, spectatori: 100.
Au marcat: D. Rădoi ‘15, Boroiban ‘60, ‘87, Yuki ‘82 / Nicolovici ‘72.
GM CFR: Ciucă – Roşianu, Cruşoveanu, R. Barbu, Mirescu – Oprea, Rioşanu, Vigariu, Niţă – Rădoi, Trifu. Au mai jucat: Neagoe, Pătrană, Irimescu, Nicola, Surugiu, Neacşa, Yuki, Boroiban, Cândea, Firoiu, Yssa. Antrenor: Jerry Gane.
Minerul: Barbu – Popică, Nicolescu, Ularu, Apetroaiei – Nicolovici, Vlăduţ, Simion, Niţu – Mohora, Luca. Au mai jucat: Negreţ, Pîrjol, Scânteie, Pricorici, Murderea, Popescu, Fruntelată, Ecobici. Antrenor: Marcel Ploae.

Echipa Gaz Metan CFR Craiova a obţinut un nou succes, învingând sâmbătă cu 4-1 formaţia Minerul Mătăsari (Liga a III-a), într-un meci amical disputat pe stadionul „Depou“. Craiovenii au înscris primii, prin Dorin Rădoi, în minutul 15, care a fructificat o pasă de la Oprea. Apoi, elevii lui Gane şi-au continuat seria ocaziilor la poarta adversă, însă nu au mai punctat până la pauză, deşi Oprea şi Rioşeanu au fost foarte aproape de gol, loviturile lor întâlnind barele porţii lui Barbu.
La reluarea jocului, gazdele s-au pus pe treabă, iar jucătorii introduşi pe teren de Jerry Gane au vrut să demonstreze că pot fi o soluţie pentru campionatul care stă să înceapă. Boroiban (‘60) a mărit avantajul pentru craioveni, însă oaspeţii au ripostat prin Nicolovici, în minutul 72. Yuki (‘82) a spart gheaţa şi a marcat pentru găzari, în timp ce Boroiban (‘87) şi-a mai trecut în cont un gol, reuşind dubla într-un meci în care gazdele au făcut legea.
Cei de Gaz Metan CFR Craiova se pregătesc pentru un nou sezon în Liga a II-a, în care visează să promoveze, sprijiniţi şi de suporteri. În viziunea acestora, principalele contracandidate la promovare în sezonul 2010/2011 vor fi Petrolul, Mioveni şi Alba Iulia.