8.9 C
sâmbătă, 20 aprilie, 2024
Știri de ultima orăSportCadanţu, victorioasă

Cadanţu, victorioasă

Jucătoarea de tenis Alexandra Cadanţu a câştigat turneul de 10.000 de dolari de la Craiova, organizat de clubul Recon, după ce săptămâna trecută s-a impus la un concurs de aceeaşi categorie, desfăşurat la Bucureşti, conform sport365.ro. A şaptea pe lista favoritelor, bucureşteanca de 20 de ani a învins-o în finală pe Mădălina Gojnea, o jucătoare venită din calificări, cu 5-7, 6-3, 6-0. Cele două s-au duelat şi săptămâna trecută, în Capitală, în optimi, Cadanţu impunându-se atunci mai clar, cu 6-3, 6-0. Alexandra Cadanţu s-a impus şi în proba de dublu, alături de Alexandra Damaschin. Cele două au învins în ultimul act, cu un dublu 6-3, perechea bulgară Tanya Germanlieva / Dessislava Mladenova.