21.7 C
Știri de ultima orăSportSelecţionata Doljului, în finală

Selecţionata Doljului, în finală

Selecţionata de fotbalişti amatori a judeţului Dolj a obţinut ieri calificarea în finala Campionatului Naţional, după ce a învins echipa similară a judeţului Teleorman, scor 4-1, după prelungiri, într-un joc desfăşurat la Caracal. Doljenii, antrenaţi de Sorin Pătraşcu, au deschis scorul în prima repriză, dar adversarii au marcat golul egalizator în minutul 81, ducând jocul în prelungiri, acolo unde selecţionata olteană a înscris alte trei goluri. Pentru echipa Doljului au marcat: Cojocaru, Niţă, Balaban şi Stuparu. Antrenorul Pătraşcu a mizat pe jucătorii: Rizan – Stoian, Pârvu, Diţă, Mateiţă – Muntean, Dimian, Preda, D. Sandu – Tâmplaru, Cojocaru. Au mai intrat: Onescu, Lupu, Stuparu, Balaban. Doljenii vor juca finala competiţei contra selecţionatei judeţului Prahova, pe 12 iunie, la Mogoşoaia.