24.5 C
Știri de ultima orăSportGăzarii, perdanţi la Lupeni

Găzarii, perdanţi la Lupeni

Formaţia craioveană Gaz Metan CFR nu a reuşit să smulgă nici un punct din deplasarea de la Lupeni, Minerul câştigând cu 1-0 partida din cadrul etapei a 24-a din Liga a II-a, seria vest. Unicul gol al întâlnirii a fost marcat de Mircea Gheorghe, în minutul 60, după ce Eugen Rioşanu a ratat o lovitură de pedeapsă în finalul primei reprize, spre nemulţumirea oficialilor formaţiei de la „Depou". „Nu trebuia să pierdem acest joc, l-am controlat de la un capăt la altul. Ne-am creat numeroase ocazii, dar, din nefericire, le-am ratat. Printre ele, şi un penalti, ratat de Rioşanu în minutul 42, sau o situaţie de singur cu portarul, irosită de Yuki. E al doilea meci din deplasare în care ratăm o lovitură de la 11 metri, dar ăsta e fotbalul. La antrenamente pregătim şi această fază a jocului, dar una e la antrenament, când nu e deloc presiune, alta e în meci oficial. E păcat, pentru că am pierdut o şansă bună să ne distanţăm de zona de jos a clasamentului, mai ales că am întâlnit un adversar accesibil", a afirmat după meci antrenorul Gaz Metanului CFR Craiova, Ionel Gane. În jocul de la Lupeni, „Jerry" a folosit următorii jucători: Râmniceanu – Firoiu, Irimescu, Cruşoveanu, Preda – Surugiu (Neacşa), Stanciu (D. Rădoi), Rioşanu, Mitroi – Yuki (Trifu), Vigariu.