16.2 C
Știri de ultima orăSportPetrescu, pe cinci

Petrescu, pe cinci

Într-un meci restant din etapa a 3-a a ligii secunde din Rusia, echipa pregătită de tehnicianul român Dan Petrescu, Kuban Krasnodar, a învins marţi, în deplasare, cu scorul de 1-0 (0-0), formaţia Luch Vladivostok. Unicul gol al întâlnirii a fost marcat de Nikezich, în minutul 57. Atacantul român al formaţiei ruseşti, Gigel Bucur, a fost titular, a primit un cartonaş galben şi a fost schimbat în minutul 86. Kuban Krasnodar, care a urcat pe locul cinci în clasament, a reuşit şi în această partidă să-şi menţină poarta închisă, fiind singura formaţie din liga secundă a Rusiei care nu a primit gol în primele patru etape. După patru runde, primele cinci locuri ale ierarhiei acestei ligi sunt ocupate de următoarele formaţii: 1. Ural Sverdlovsk 10 puncte; 2. Zhemchuzhina 9; 3. FC Krasnodar 8; 4. Khimki 8; 5. Kuban 8.