5.9 C
sâmbătă, 20 aprilie, 2024
Știri de ultima orăSportGrozav vrea s-o învingă pe Hamburg

Grozav vrea s-o învingă pe Hamburg

În Liga Europa se vor disputa astăzi, de la ora 22.05, meciurile din cadrul manşei secunde a sferturilor de finală. Singurul român rămas în această competiţie este jucătorul formaţiei belgiene Standard Liege, Gheorghe Grozav. Echipa sa va primi în această seară, pe teren propriu, replica formaţiei germane Hamburg SV. În tur, pe „AOL Arena", Hamburg s-a impus cu 2-1, meci în care Grozav a intrat pe teren în minutul 76, în locul lui Goreux. Gheorghe Grozav, care are 19 ani şi care a semnat, la mijlocul lunii ianuarie, un contract valabil pe trei sezoane cu gruparea Standard Liege, susţine că formaţia belgiană are şanse mari să se califice în semifinalele Ligii Europa. „Am ieşit bine după prima manşă, pentru că returul se joacă la noi acasă şi am şi marcat în deplasare. Oricum, o să fie un meci greu, pentru că Hamburg e o echipă foarte bună, cu jucători mari, dar noi avem încredere şi sperăm să trecem mai departe", a spus jucătorul român. Celelalte partide din manşa a doua a sferturilor de finală ale Ligii Europa se vor disputa după următorul program: Liverpool – Benfica Lisabona (în tur 1-2; Sport.ro, în direct), Atletico Madrid – FC Valencia (în tur 2-2), VfL Wolfsburg – Fulham (în tur 1-2).