10.3 C
Știri de ultima orăSportSucces cu gust amar

Succes cu gust amar

Handbalistele de la SCM Craiova au obţinut sâmbătă al 19-a succes, din tot atâtea posibile, în Divizia A, seria B, învingând, în deplasare, pe Viitorul Mediaş, scor 33-24 (22-10). Cu toate acestea, antrenoarea Victorina Bora s-a declarat nemulţumită de jocul prestat de elevele sale la Mediaş, în repriza secundă: „Un rezultat normal, dar o victorie care la final mi-a lăsat un gust amar. După o primă repriză conformă cu aşteptările mele, am fost total dezamăgită de atitudinea fetelor în cea de-a doua parte. Au tratat meciul cu superioritate, n-au avut atitudine, au intrat în jocul formaţiei gazdă". La SCM au evoluat următoarele jucătoare: Vlăscanu, Şovar (2 goluri), R. Constantinescu (3), Chitacu (7), Mihalschi (7). Bădiţă (6), Briscan (7), Momârleanu (1), E. Nicu, K. Ionesi, A. Bircină. Antrenoarea formaţiei oltene aşteaptă ca jucătoarele să-şi ia revanşa printr-o evoluţie mult mai convingătoare, miercuri, de la ora 16.00, când vor întâlni, pe teren propriu, formaţia Mureşul Târgu Mureş.