6.2 C
sâmbătă, 20 aprilie, 2024
Știri de ultima orăSportEmil Jula a înscris pentru Energie Cottbus

Emil Jula a înscris pentru Energie Cottbus

În etapa a 28-a a ligii secunde din Germania, atacantul român Emil Jula a marcat un gol pentru Energie Cottbus în meciul câştigat sâmbătă, acasă, cu scorul de 4-1 (2-1), în faţa formaţiei Arminia Bielefeld.
Jula a marcat al doilea gol al gazdelor, în minutul 36, şi a fost coautor al celui de-al treilea gol înscris de Energie Cottbus, prin Rivici (‘77). Pentru formaţia din Cottbus au mai înscris Angelov (‘26) şi Rivici (‘81), în timp ce pentru oaspeţi a punctat Risgard (‘31).
Emil Jula a fost titular la gazde şi a evoluat până în minutul 86, când a fost înlocuit de Kweuke. Celălalt atacant român din lotul echipei din Cottbus, Sergiu Radu, a fost rezervă şi a intrat pe gazon în minutul 68, în locul lui Petersen.