12.6 C
Știri de ultima orăSportManchester United, pe primul loc

Manchester United, pe primul loc

Manchester United se menţine pe primul loc în Premier League după ce a câştigat, cu 2-1, derbiul cu Liverpool din etapa a 31-a. „Diavolii“ lui Alex Ferguson au început prost meciul, iar „cormoranii“ au deschis scorul în minutul 5 prin atacantul spaniol Fernando Torres. Manchester şi-a revenit repede şi a egalat 15 minute mai târziu, graţie lui Wayne Rooney, care a stabilit scorul pauzei. La un sfert de oră de la reluare, sud-coreeanul Park-Ji Sung a adus-o în avantaj pe Manchester United, Liverpool trecând pe lângă egalare în ultimul minut, când Torres a ratat incredibil din şase metri. Celelalte rezultate înregistrate în runda a 31-a a primei ligi engleze: Everton – Bolton Wanderers 2-0, Sunderland – Birmingham City 3-1, Portsmouth – Hull City 3-2, Wigan – Burnley 1-0, Stoke City – Tottenham 1-2, Aston Villa – Wolverhampton 2-2, Arsenal – West Ham United 2-0, Fulham – Manchester City 1-2, Blackburn Rovers – Chelsea 1-1.