6.2 C
sâmbătă, 20 aprilie, 2024
Știri de ultima orăSportDulgheru s-a stins pe final

Dulgheru s-a stins pe final

Jucătoarea română de tenis Alexandra Dulgheru a fost eliminată în runda secundă a turneului de la Indian Wells (SUA), dotat cu premii totale de 4,5 milioane de dolari. Sportiva noastră, debutantă la această competiţie, a început excelent disputa cu Maria Jose Martinez Sanchez (Spania), a 28-a favorită, însă nu şi-a menţinut ritmul ridicat până la sfârşit şi a pierdut în trei seturi, scor 6-2, 3-6, 1-6. Pentru calificarea în turul doi, Alexandra Dulgheru a primit din partea organizatorilor 50 de puncte în clasamentul mondial şi 11.500 de dolari. În afară de turneul de la Indian Wells, Alexandra a mai ajuns în turul secund sezonul acesta doar la Dubai. La celelalte patru concursuri la care a participat, ea a fost eliminată încă din prima rundă.