11.2 C
miercuri, 24 aprilie, 2024
Știri de ultima orăSportGuardiola a făcut o criză de nervi

Guardiola a făcut o criză de nervi

Pep Guardiola, antrenorul echipei spaniole FC Barcelona, a făcut o criză de nervi în timpul partidei cu Almeria, terminată la egalitate, scor 2-2, sâmbătă seară, în Primera Division.
Tehnicianul a fost eliminat de arbitrul Clos Gomez după ce a protestat în minutul 27, considerând că Barcelona merita un penalti la o cădere a lui Messi. A fost trimis imediat în tribune, aceasta fiind a doua eliminare din cariera sa de antrenor, după cea de anul trecut din meciul Barcelona – Osasuna.
În fişa partidei, centralul Clos Gomez a scris: „În minutul 27, Guardiola a ieşit din spaţiul tehnic, s-a dus până la arbitrul asistent şi şi-a apropiat faţa de a acestuia, la câţiva centimetri, în timp ce îi striga pe un ton foarte ridicat că fluieră totul invers şi nu-şi dă seama de nimic“.
Guardiola a plecat spre tribune vorbind singur, tot protestând faţă de deciziile asistentului. Guardiola deţine şi recordul de eliminări directe cu cartonaş roşu, ca jucător al Barcelonei (8).