12.3 C
Știri de ultima orăSportMarica a jucat 50 de minute pentru Stuttgart

Marica a jucat 50 de minute pentru Stuttgart

Ciprian Marica a fost folosit timp de 50 de minute de antrenorul lui Stuttgart, Christian Gross, în partida pe care VfB a câştigat-o cu 2-1 pe terenul lui FC Nürnberg, în etapa a 21-a a Bundesligii. Atacantul român nu a impresionat, el nereuşind decât să-şi treacă în cont un cartonaş galben în minutul 48. Două minute mai târziu, Gross l-a înlocuit cu Kuzmanovic. Golurile echipei din Stuttgart au fost marcate de Gebhart (‘22) şi Hilbert (‘87), în timp ce pentru gazde a punctat Bunjaku (‘60). Stuttgart a urcat pe locul al optulea în clasament după această victorie. Lidera campionatului Germaniei, Bayer Leverkusen, a fost egalată la puncte de Bayern München, după ce a remizat, scor 1-1, pe terenul lui VfL Bochum. Bayern München s-a impus fără drept de apel acasă la campioana en-titre, Wolfsburg, cu 3-1, prin golurile marcate de Robben (‘2), Van Buyten (‘26) şi Barzagli (‘57 autogol). Leverkusen şi Bayern au câte 45 de puncte şi sunt urmate de Schalke 04, cu 42 de puncte. Alte rezultate din runda a 21-a a Bundesligii: Werder Bremen – Hertha 2-1 (Max Nicu nu a jucat la oaspeţi), Freiburg – Schalke 0-0, FC Köln – Hamburg 3-3, Hoffenheim – Hanovra 2-1. Aseară s-au jucat meciurile Mainz – Monchengladbach, Dortmund – Frankfurt.