8.9 C
sâmbătă, 20 aprilie, 2024
Știri de ultima orăSportPandurii - FK Rudar 1-1

Pandurii – FK Rudar 1-1

Gorjenii au remizat, scor 1-1, cu ocupanta locului doi în Muntenegru, FK Rudar Pljevlja, în cel de-al treilea amical al trupei lui Liviu Ciobotariu în Antalya. Abia revenit de la examenul de licenţă susţinut la Cluj-Napoca, Alex Păcurar, căpitanul pandurilor, a deschis scorul în minutul 38 din lovitură liberă de la marginea careului, acordată în urma unui fault la Tilincă, scăpat singur spre poartă. Muntenegrenii au egalat în minutul 75, în urma unei greşeli în lanţ a apărării pandurilor. Pentru ultima dată în stagiul din Turcia, antrenorul Liviu Ciobotariu a folosit două echipe diferite în cele două reprize, ultimele jocuri urmând să fie abordate cu un „unsprezece“ apropiat de cel din prima etapă a returului. Pandurii a început jocul cu: Stanca – Ghindeanu, Martinovic, Chibulcutean, Grecu – Hidişan, Nalaţi, Păcurar, Tremonti – Kamara, Tilincă iar în partea a doua au intrat pe teren Mingote – Rusu, Tătaru, Rada, Cardoso – Orac, Murgan, Vranjes, Lazic – Stromajer, Arrieta. Spaniolul Arrieta şi Rada au fost chemaţi la prima echipă în urma evoluţiilor bune de la formaţia secundă.