12.6 C
sâmbătă, 20 aprilie, 2024
Știri de ultima orăSportDănciulescu a punctat din nou

Dănciulescu a punctat din nou

Ionel Dănciulescu a deschis scorul în meciul pe care echipa sa, Hercules Alicante, l-a câştigat, scor 2-0, în faţa grupării Recreativo Huelva, în etapa a 17-a din Segunda Division. Dănciulescu a deschis scorul în minutul 17. Fostul dinamovist a mai punctat şi în minutul 14, dar reuşita sa a fost anulată pe motiv de ofsaid. Fotbalistul de 33 de ani a fost integralist la formaţia pregătită de Esteban Vigo şi se află la al treilea gol consecutiv marcat în campionat pentru Hercules, după ce în etapa trecută a marcat pentru victoria cu Girona, scor 2-0, şi anterior în remiza cu Cordoba, scor 1-1. În total, fostul dinamovist are acum cinci reuşite pentru divizionara secundă, dintre care două în Cupa Spaniei.