15.9 C
Știri de ultima orăSportAm pierdut cu Serbia la polo

Am pierdut cu Serbia la polo

Reprezentativa de polo a României nu a reuşit o evoluţie prea bună în meciul de marţi, de la Oradea, în faţa campioanei mondiale a Serbiei, pierzând cu scorul de 7-5 partida din etapa a doua a preliminariilor Ligii Mondiale din 2010. Poloiştii români şi-au adjudecat prima repriză cu scorul de 3-2, dar au pierdut-o pe cea de-a doua cu 0-2. În actul cu numărul 3, s-a consemnat egalitate, 2-2, iar în ultima repriză s-au impus sârbii cu 1-0. România face parte din Grupa a 3-a de calificare la Liga Mondială din 2010, alături de campioana mondială Serbia, vicecampioana mondială Spania şi Turcia. Următorul meci al tricolorilor se va disputa pe 26 ianuarie 2010, în deplasare, cu Turcia.
Turneul final al Ligii Mondiale se va disputa în perioada 12-18 iulie 2010, însă locul nu a fost încă stabilit.