12.6 C
Știri de ultima orăSportRemiză pentru găzari

Remiză pentru găzari

Gaz Metan CFR Craiova a susţinut ieri un meci de verificare la „Depou“, în compania echipei CSM Slatina, amical în care antrenorul „juveţilor“, Ionel Gane, a dorit să-i vadă la lucru doar pe jucătorii care nu au prea jucat în meciurile scurse din turul Ligii a II-a. „Găzarii“ nu au reuşit decât un rezultat de egalitate, scor 0-0, în faţa liderului autoritar al diviziei judeţene Olt, în ultimele 20 de minute ale partidei evoluând în inferioritate numerică, după ce Mario Găman a părăsit accidentat terenul de joc. „A fost un test util pentru noi, am putut vedea potenţialul jucătorilor care au evoluat foarte puţin în campionat, majoritatea din cauza problemelor medicale. În ultimele 20 de minute, după accidentarea lui Mario Găman, care sper să nu fie gravă, am preferat să jucăm în zece oameni, ca să vedem cum ne descurcăm. Am fost nevoiţi să evoluăm în inferioritate numerică în câteva meciuri din acest tur de campionat şi vreau să fim pregătiţi pe viitor. Este posibil ca în deplasarea de sâmbătă, cu CSM Vâlcea, să încep cu unul sau doi jucători care au evoluat cu CSM Slatina. V-am mai spus-o, la mine nu există titulari şi rezerve, în primul unsprezece intră cei care sunt în formă maximă înaintea meciului pe care îl avem de disputat. Totul depinde de fiecare jucător, de starea lui de sănătate şi de modul cum se pregăteşte“, a spus „Jerry“ Gane, care a mizat ieri pe următorii fotbalişti: Râmniceanu (‘46, Cojocaru) – Mirescu, Feleagă, Băiţa, Preda – M. Găman, Mitroi, Niţă (‘46, Neacşa), Niţu – Popovici, Buzărnescu.