Stadion „Depou“, spectatori: 500.
Gaz Metan: Vulpescu – Buleică, Nicola, Cruşoveanu, Rădoi – Pătrană, Irimescu, Vigariu (‘74, Mirescu), M. Gheorghe (‘51, Neacşa) – Crăciun (‘60, S. Chivu), Trifu. Antrenor: Ionel Gane.
Dacia Mioveni: Ilie – Moşteanu, Stoica, Năuiu, Baicu – Chirciu (‘60, Enache), Săndulescu, Nistor, Mămăligeanu (‘73, Coşereanu) – Ayza, Rodriguez (‘70, Yartey). Antrenor: Eftimie Iordan.
Au arbitrat: A. Chivulete – F. Damaschin, R. Timar.

Gaz Metan CFR Craiova a încheiat la egalitate, scor 0-0, partida de sâmbătă cu Dacia Mioveni, din cadrul rundei cu numărul 14 a Ligii a II-a, seria Vest. În ciuda rezultatului final, cei 500 de spectatori prezenţi la „Depou“ au avut ce vedea, un joc tacticizat şi destule ocazii de poartă, cei doi portari fiind în mare formă.
Elevii lui Ionel Gane au început bine partida, băgându-şi adversarii în „corzi“ încă din primele minute. „Găzarii“ au controlat teritorial şi tactic disputa, însă nu au reuşit să şi marcheze, Crăciun irosind două oportunităţi mari de a deschide scorul, una chiar cu poarta goală (‘20). Nici după pauză lucrurile nu au stat altfel, sarabanda ratărilor continuând cu Trifu, protagonistul a două şanse clare de gol. De fiecare dată s-a opus portarul Ilie, care a fost omul meciului de la „Depou“, acesta reuşind performanţa de a opri gazdele din drumul spre gol de trei ori într-un singur minut, după trei cornere consecutive ale acestora, schimbând totodată traiectoria mingii la toate şuturile la vinclu.
La finalul partidei, „Jerry“ Gane s-a declarat nemulţumit de faptul că elevii săi au irosit foarte multe ocazii de poartă, fără să înscrie măcar o dată: „A fost un meci echilibrat, chiar dacă noi am avut cele mai mari ocazii. Ei au avut un singur şut în prima repriză din câte îmi amintesc. A fost un joc de luptă, în care cine înscria câştiga. Când joci cu echipe bune, trebuie să dai un gol din maximum două ocazii, noi nu am putut să marcăm din cinci. Oricum, e un punct, suntem neînvinşi de cinci etape şi asta e un lucru bun“. La rândul său, Eftimie Iordan, tehnicianul Daciei Mioveni, s-a mulţumit doar cu rezultatul: „Până la urmă, am scos un punct. E un rezultat echitabil. Noi am venit să câştigăm, dar trebuie să mai şi poţi, nu e suficient doar să vrei“.