13.1 C
Știri de ultima orăSportDrăgulescu nu are limite

Drăgulescu nu are limite

Dublul campion mondial la gimnastică, Marian Drăgulescu, a reuşit un nou concurs senzaţional, impunându-se în întrecerea masculină de la Memorialul „Arthur Gander“, cu un total de 59.950 puncte. În clasamentul competiţiei de la Morges (Elveţia), Drăgulescu a fost urmat de olandezul Jeffrey Wammes (59.850), iar pe locul trei s-a clasat bulgarul Jordan Iovtchev (59.250). La feminin, întrecerea a fost câştigată de elveţianca Ariella Kaeslin (42.400), în timp ce pe doi a fost Diana Chelaru, sportiva noastră contabilizând 41.950 de puncte, iar pe trei s-a clasat rusoaica Ksenia Semenova (40.450). Premiul special al Memorialul „Arthur Gander“, care a constat într-o evoluţie la sol, a fost câştigat de Diana Chelaru, care a fost notată cu 13.600, locul secund fiind ocupat de rusoaica Ksenia Semenova, cu 12.900, la egalitate cu germanca Elisabeth Seitz.