5.9 C
sâmbătă, 20 aprilie, 2024
Știri de ultima orăSportMarica, eliminat din Cupa Germaniei

Marica, eliminat din Cupa Germaniei

Echipa la care evoluează atacantul român Ciprian Marica, VFB Stuttgart, care este adversara Unirii Urziceni în Grupa G a Ligii Campionilor, a fost eliminată în optimile Cupei Germaniei de formaţia Greuther Furth, care activează în eşalonul secund. Unicul gol al partidei a fost înscris de Nehrig, în minutul 32. Ciprian Marica a fost integralist în acest meci şi a ratat mai multe ocazii de gol, în minutele 14, 22 şi 40, iar cu trei minute înainte de final a lovit stâlpul din stânga porţii lui Loboue. Tehnicianul lui Stuttgart, Markus Babbel, a folosit următorii jucători: Lehmann – Osorio (‘71, Hilbert), Tasci, Delpierre, Boka – Trash – Kuzmanovic (‘59, Hleb), Hitzlsperger – Elson – Marica, Pogrebniak (‘59, Schieber). Şvabii nu au mai câştigat nici un meci oficial de pe 26 septembrie, când s-a impus pe terenul lui Eintracht Frankfurt, cu 3-0. De atunci, au mai disputat şase partide, în care a obţinut doar o remiză, în meciul cu Unirea Urziceni, din Ghencea. VfB face parte din Grupa G a Ligii Campionilor, alături de Unirea Urziceni, FC Sevilla şi Rangers. Unirea a remizat pe teren propriu cu formaţia germană, scor 1-1, iar returul de la Stuttgart va avea loc pe 9 decembrie.