22 C
miercuri, 24 aprilie, 2024
Știri de ultima orăSportMazilu şi Ghioane, titulari la Arsenal

Mazilu şi Ghioane, titulari la Arsenal

Atacantul Ionuţ Mazilu şi mijlocaşul Tiberiu Ghioane au fost titulari în partida Arsenal Kiev-Dinamo Kiev, încheiată cu scorul de 0-1, în etapa a 9-a a campionatului Ucrainei. Singurul gol al partidei a fost marcat de Şevcenko, în minutul 38. Mazilu a fost integralist, în timp ce Tiberiu Ghioane a primit un cartonaş galben în minutul 72, şi a fost schimbat un minut mai târziu cu Yussuf.
În urma acestui rezultat, Dinamo Kiev se menţine pe primul loc în clasament, cu 25 de puncte, în timp ce gazdele au nouă puncte şi rămân pe locul zece.
În alt meci, echipa antrenată de Mircea Lucescu, Şahtior Doneţk, a remizat, scor 2-2, pe terenul formaţiei Dnepr Dnepropetrovsk. Au marcat Adriano (’25, ’74) pentru ospeţi, în timp ce pentru gazde au punctat Kalinichenko (’45) şi Seleznyov (’55). Fundaşul român Răzvan Raţ a fost rezervă şi l-a înlocuit pe Ilsinho în minutul 78. Şahtior ocupă locul al doilea în clasament, la patru puncte după Dinamo Kiev.