12.3 C
Știri de ultima orăSportBrazilia a remizat cu Ecuador

Brazilia a remizat cu Ecuador

Brazilia şi Ecuador au terminat la egalitate, scor 1-1, într-un meci disputat duminică, la Quito, în grupa sud-americană din preliminariile Campionatului Mondial din 2010. Brazilia a deschis scorul în minutul 72 prin Julio Baptista, iar gazdele au egalat în minutul 89, graţie reuşitei lui Cristian Noboa. La meci au asistat 40.000 de spectatori.
„Ştiam că o să fie o partidă dificilă şi nu am jucat chiar bine. Adversarii noştri nu s-au oprit din alergare nici un minut, iar golul primit la final a fost o pedeapsă pentru noi“, a afirmat portarul brazilian Julio Cesar după meci.
Pe stadionul din Quito au evoluat următoarele formaţii: Ecuador: Jose Cevallos – Neicer Reasco, Ivan Hurtado, Giovanny Espinoza, Walter Ayovi – Joffre Guerron (Cristian Noboa ’75), Antonio Valencia, Segundo Castillo, Edison Mendez – Cristian Benitez, Felipe Caicedo (Pablo Palacios 90). Brazilia: Julio Cesar – Maicon (Daniel Alves ’24), Lucio, Luisao, Marcelo – Gilberto Silva, Felipe Melo, Elano (Josue ’61), Ronaldinho (Julio Baptista ’71) – Robinho, Luis Fabiano. După 11 meciuri disputate, Brazilia ocupă locul 4 în grupă, cu 18 puncte, cinci mai puţine decât liderul Paraguay.