24.8 C
Știri de ultima orăSportAl-Hilal a remizat în Liga Campionilor Asiei

Al-Hilal a remizat în Liga Campionilor Asiei

Formaţia saudită Al-Hilal, pregătită de Cătălin Necula şi la care jucătorul Mirel Rădoi a fost integralist, a remizat miercuri pe teren propriu, scor 1-1, cu gruparea iraniană Saba Baterry, într-un joc din cadrul Grupei A a Ligii Campionilor Asiei. Unicul gol al lui Al-Hilal a fost înscris de Hawsawi, în minutul 34, după ce oaspeţii deschiseseră scorul în minutul 14, prin Farzaneh. În ultimul minut de joc, Al-Hilal a avut o mare ocazie de gol, sud-coreeanul Seol şutând în portar din şase metri. În celălalt meci al grupei A, Pakhtakor Taşkent a învins în deplasare, scor 2-1, formaţia din Emiratele Arabe Unite, Al-Ahli Dubai. În altă partidă din grupe, formaţia pregătită de Ioan Andone, Al-Ettifaq (Arabia Saudită), a fost învinsă miercuri, în deplasare, de FC Bunyodkor din Uzbekistan, scor 2-1. Golurile învingătorilor au fost marcate de Soliev, în minutele 28 şi 48, în timp ce pentru formaţia saudită a înscris Bashir, în minutul 65. În celălalt meci al Grupei D, Sepahan a dispus de Al-Shabab cu 2-0.