10.3 C
Știri de ultima orăSportEmil Jula a înfruntat pe Bayern

Emil Jula a înfruntat pe Bayern

Atacantul Emil Jula a jucat sâmbătă un sfert de oră în etapa a 14-a a Bundesligii. Fostul component al formaţiei Oţelul Galaţi a fost introdus pe teren în minutul 74 al partidei pe care actuala sa echipă, Energie Cottbus, a pierdut-o cu scorul de 4-1 pe terenul grupării Bayern München. Cottbus a condus cu 1-0 viitoarea adversară a Stelei în Liga Campionilor, graţie golului marcat de Skela, în minutul 25. Bavarezii au punctat apoi de patru ori, prin Ribery (’29), Demichelis (’38), Klose (’55) şi Toni (’59). Jula a îmbrăcat pentru a opta oară tricoul lui Energie Cottbus, el intrând pentru a şasea oară pe teren din postura de rezervă. După victoria obţinută pe „Allianz Arena“, Bayern ocupă locul al treilea în clasament, cu 28 de puncte, în timp ce Cottbus rămâne pe ultima poziţie, cu numai nouă puncte. Alt atacant român, Ciprian Marica, a urmărit de pe banca de rezerve meciul WfL Wolfsburg – WfB Stuttgart, încheiat cu victoria gazdelor, cu 4-1. Sergiu Radu a intrat pe teren în minutul 62 al partidei FC Köln – Hoffenheim şi nu a reuşit să ajute gazdele, care au pierdut cu 3-1 în faţa liderei din Germania. Alte rezultate: Schalke 04 – Borussia Monchengladbach 3-1, VfB Bochum – Hertha Berlin 2-3, Arminia Bielefeld – Bayer Leverkusen 2-1, Karlsruher – Borussia Dortmund 0-1.