27.3 C
marți, 16 aprilie, 2024
Știri de ultima orăSportNEC Nijmegen a remizat acasă

NEC Nijmegen a remizat acasă

NEC Nijmegen, adversara lui Dinamo din primul tur al Cupei UEFA, a terminat la egalitate duminică, pe teren propriu, în compania lui Heracles, scor 1-1, într-un meci contând pentru etapa a 4-a a primei ligi olandeze. Pentru gazde a marcat Tshibamba, în minutul 74, în timp ce golul oaspeţilor a fost înscris, în minutul 89, de Everton. Autorul golului lui NEC Nijmegen, Tshibamba, a fost eliminat de pe teren în minutul 75.
Mario Been, tehnicianul formaţiei NEC Nijmegen, a utilizat în această partidă următoarea formulă de echipă: Babos – Otten, Wisgerhof, El-Akchaoui, Dani Fernandez – Sibum, Radomski (Schone ’72), Davids, Bouaouzan (Tshibamba ’63) – Van Beukering (Pothuizen ’79), Ntibazoukiza.
În prima manşă a turului I al Cupei UEFA, Dinamo Bucureşti a pierdut meciul din deplasare cu NEC Nijmegen, scor 0-1. Returul se va disputa pe 2 octombrie, pe stadionul din „Ştefan cel Mare“.