12.6 C
Știri de ultima orăSportPompiliu Stoica i-a învins pe românii de la Terek

Pompiliu Stoica i-a învins pe românii de la Terek

Fotbaliştii români Pompiliu Stoica, Florentin Petre, Andrei Mărgăritescu şi Daniel Pancu au fost titulari, duminică, în partida Tom Tomsk – Terek Groznâi, scor 2-0, din cadrul etapei a 22-a din campionatul Rusiei. Golurile victoriei lui Tomsk au fost marcate de Yokich (‘5) şi Tarasov (’20). Fundaşul stânga Pompiliu Stoica a fost titular la gazde şi în minutul 57 a fost avertizat cu un cartonaş galben, iar în minutul 69 a fost schimbat cu Volkov. În tabăra cealaltă, la Terek, au fost titulari cei trei fotbalişti români legitimaţi, Mărgăritescu şi Petre fiind integralişti, în timp ce Pancu a fost înlocuit în minutul 84 cu Serdiukov. În urma acestui rezultat, Tom Tomsk a urcat pe locul 11, cu 25 de puncte, în timp ce Terek se află pe 12, cu acelaşi număr de puncte, dar cu un golaveraj inferior.