12.6 C
Știri de ultima orăSportWigan a încurcat-o pe Chelsea

Wigan a încurcat-o pe Chelsea

Chelsea Londra şi-a diminuat serios şansele la titlu în Anglia după ce a remizat pe teren propriu cu modesta Wigan, scor 1-1, în ultimul meci al etapei a 34-a.

Formaţia pregătită de Avram Grant a deschis scorul în minutul 55, prin Michael Essien, care l-a învins pe portarul oaspeţilor cu un şut de la marginea careului.

Wigan Athletic a dat lovitura în prelungirile partidei, după ce fostul atacant al lui Liverpool, Emile Heskey, a fructificat centrarea lui Jason Koumas.

Cu patru meciuri înainte de finalul campionatului, Chelsea are 75 de puncte, cu cinci mai puţin decât lidera Manchester United, şi trebuie neapărat să câştige meciul direct de peste două etape şi apoi să spere că formaţia lui Sir Alex Ferguson va mai face paşi greşiţi.