16.2 C
Știri de ultima orăSportPrimăvara, victorie în ultimul minut

Primăvara, victorie în ultimul minut

În Liga a IV-a doljeană s-au disputat ieri meciurile etapei a 31-a. Echipa a doua a Universităţii Craiova s-a impus cu 2-1 la Măceşu de Sus, golul victoriei fiind reuşit de Stancu, în al doilea minut al prelungirilor, dintr-o lovitură liberă de la peste 30 de metri. Celălalt gol al trupei lui Papură a fost marcat de Crăciun (’12).
Iată rezultatele complete ale rundei: Progresul Băileşti – UT Dăbuleni 3-0, Jiu Gângiova – Progresul Castranova 7-0, Standard Şimnic – Vânătorul Desa 7-2, AS Prometeu – Dunărea Gighera 6-1, Progresul Segarcea – Recolta Ostroveni 2-1, Victoria Pleniţa – „GP“ Craiova 0-6, Viitorul Măceşu de Sus – Universitatea II 1-2, Viitorul Cârcea – CS Işalniţa 2-3, Portul Bechet – Avântul Sopot 8-1. CS Apa Craiova a stat.