11.7 C
marți, 23 aprilie, 2024
Știri de ultima orăSportNiculescu a înscris din nou

Niculescu a înscris din nou

Atacantul român Claudiu Niculescu a fost integralist şi a marcat un gol din lovitură liberă în meciul de sâmbătă, pe care echipa sa, MSV Duisburg, l-a pierdut, cu scorul de 2-3, în faţa lui VfB Stuttgart, formaţie la care Ciprian Marica a fost titular.

Niculescu a marcat în minutul 49, la scorul de 2-0 pentru oaspeţi, transformând o lovitură liberă pe care tot el o obţinuse, ajungând astfel la al doilea gol în cele trei meciuri jucate pentru noua sa echipă. Tararache şi Niculescu au fost integralişti la gazde, iar Filipescu a evoluat titular, a primit un cartonaş galben în minutul 61 şi a fost înlocuit în minutul 78. Ciprian Marica a fost titular la Stuttgart şi a fost înlocuit în minutul 68, în timp ce Sergiu Radu a fost rezervă.