11.2 C
marți, 23 aprilie, 2024
Știri de ultima orăSportReghecampf a marcat pentru Aachen

Reghecampf a marcat pentru Aachen

Fundaşul român Laurenţiu Reghecampf a marcat primul gol al formaţiei sale, Alemannia Aachen, care s-a impus luni seară, pe teren propriu, scor 3-2, în faţa lui FC Köln, într-un meci din cadrul etapei a 19-a a ligii secunde germane. Titular la gazde, ex-stelistul a transformat o lovitură de la 11 metri în minutul 37 reuşind astfel egalarea, după ce oaspeţii deschiseseră scorul prin Helmes (’29). Celelalte goluri au fost marcate de Krontiris (’48) şi Fiel (’74) pentru Alemannia, respectiv Helmes (’89).

Laurenţiu Reghecampf, care a fost schimbat în minutul 81 cu Lagerblom, a dat şi pasa decisivă la golul trei al formaţiei sale. După 19 etape, Alemannia Achen se află pe locul opt, cu 27 de puncte, la cinci puncte de ultima poziţie care asigură promovarea.