10.3 C
Știri de ultima orăSportRomânia, învinsă de Grecia

România, învinsă de Grecia

Naţionala de futsal a României a fost învinsă marţi de Grecia, scor 3-5 (2-0), în primul meci din cadrul turneului amical de la Buzău. Golurile „tricolorilor“ au fost marcate de Csoma, Gherman şi Mihaly. După ce şi-a asigurat un avantaj liniştitor la pauză, la începutul reprizei secunde antrenorul Jakab Zoltan a menajat titularii (Klein – Molomfălean, Lupu, Gherman, Şotârcă) şi a rulat ceilalţi jucători din lot, inclusiv pe cei doi jucători de la FC Craiova, Rizan şi Bugălă. Într-un alt meci din prima zi, vicecampioana Europei, Italia, a învins Turcia cu 6-0 (3-0). Ieri s-au disputat ultimele două meciuri: Turcia – Grecia şi România – Italia. Învingătoarea turneului va fi desemnată în funcţie de numărul de puncte acumulate după cele două jocuri, următoarele criterii de departajare fiind victoria directă, apoi golaverajul.