10.6 C
marți, 23 aprilie, 2024
Știri de ultima orăSportContra, eliminat în Cupa Spaniei

Contra, eliminat în Cupa Spaniei

Cosmin Contra a fost eliminat în meciul pe care echipa sa, Getafe, l-a câştigat miercuri seară, în deplasare, cu 1-0, în faţa lui Real Burgos, în prima manşă a 16-imilor Cupei Spaniei. Unicul gol al meciului a fost marcat de Kepa, în minutul 17. Contra, care a fost titularizat de antrenorul danez Michael Laudrup, a părăsit terenul în minutul 88, după ce a primit al doilea cartonaş galben.
Rezultatele înregistrate miercuri în 16-imile Cupei Spaniei: Grenada 74 – Atletico Madrid 1-2, Elche – Betis Sevilla 1-1, Osasuna Pamplona – Real Mallorca 2-0, Real Burgos – Getafe 0-1. Meciurile retur vor avea loc pe 2 ianuarie 2008. Partidele Alicante – Real Madrid, Real Union Irun – FC Valencia şi Espanyol – Deportivo se vor juca pe 19 decembrie.