17.8 C
Știri de ultima orăSportMutu a ratat partida din Cupa Italiei

Mutu a ratat partida din Cupa Italiei

Adrian Mutu nu a făcut parte din lotul Fiorentinei pentru meciul de marţi seară, cu Ascoli, din prima manşă a optimilor Cupei Italiei, încheiat la egalitate, scor 1-1. Oaspeţii au deschis scorul prin Kroldrup, în minutul 30, iar Ascoli a egalat prin Guberti, în minutul 79. Adrian Mutu nu a fost inclus în lot de Cesare Prandelli, pentru că a fost invitat să participe la Gala Fotbalului Românesc, eveniment care s-a desfăşurat aseară, în Bucureşti, atacantul Fiorentinei primind premiul pentru cel mai bun fotbalist român al anului 2007. Partida retur dintre Fiorentina şi Ascoli este programată pe 16 ianuarie 2008, iar celelalte meciuri din primul tur al optimilor Cupei Italiei se vor disputa pe 12, 19 şi 20 decembrie.