9.8 C
Știri de ultima orăSportRoşu a pus umărul la victoria Huelvei

Roşu a pus umărul la victoria Huelvei

Mijlocaşul român Laurenţiu Roşu a fost coautor la golul victoriei marcat de echipa sa în meciul cu formaţia de liga a doua Xerez (1-0), în prima manşă a 16-imilor Cupei Spaniei, disputat miercuri seară.
Mijlocaşul a fost introdus în minutul 54, în locul lui Congo, şi a avut o ocazie de gol şase minute mai târziu, după ce a şutat spre poarta lui Xerez, dar portarul Porato a reuşit să apere. În minutul 88, Roşu a tras din nou la poarta adversarilor, goal-keeper-ul a respins balonul, iar Marquitos a reuşit să-l introducă în plasă. Celelalte rezultate înregistrate miercuri din prima manşă a 16-imilor de finală ale Cupei Spaniei: Valladolid – Real Murcia 1-1 (Camacho ’53/Baiano ’48), Pontevedra – Zaragoza 1-0 (Victor ’80), Malaga – Racing Santander 0-0, Levante – Almeria 2-1 (Riga ‘3, ’42/Natalio ’19), Las Palmas – Villarreal 2-4 (Sergio ’39 – penalti, Francis ’60/Franco ‘4, ’90, R. Pires ’21, Soriano ’86).