8.9 C
sâmbătă, 20 aprilie, 2024
Știri de ultima orăSportRomânii au fost înfrânţi

Românii au fost înfrânţi

În runda a 12-a a Bundesligii, echipa la care evoluează jucătorii români Vlad Munteanu şi Sergiu Radu, VfL Wolfsburg, a pierdut, cu 3-5, partida disputată în deplasare cu VfL Bochum. Pentru gazde au marcat Sestak (‘4, ’44), Maltritz (’20-penalti), Fuchs (’42) şi Epalle (’63), în timp ce pentru oaspeţi au punctat Schafer (’50) şi Grafite (’56, ’73). La VfL Wolfsburg, Vlad Munteanu a fost titular, fiind înlocuit la pauză, în timp ce Sergiu Radu a fost rezervă.
În alt meci din runda a 12-a a primei ligi germane, formaţia la care sunt legitimaţi jucătorii români Mihai Tararache şi Iulian Filipescu, MSV Duisburg, a pierdut, cu 0-1, disputa din deplasare cu Karlsruhe. Singurul gol al partidei a fost marcat de Eggimann, în minutul 29. La MSV Duisburg, Mihai Tararache a fost integralist, în timp ce Iulian Filipescu nu a evoluat.