16.2 C
Știri de ultima orăSportCraiovenii n-au mai câştigat

Craiovenii n-au mai câştigat

Divizionarele A craiovene de handbal nu au reuşit să se impună în partidele disputate în weekend. La feminin, SCM a obţinut sâmbătă doar un egal în deplasarea de la Universitatea Reşiţa, scor 28-28 (19-13). Fără două jucătoare de bază, Rădoi şi Ţichelea, formaţia antrenată de Gheorghe Sbora a fost dominată în primă repriză, dar în partea a doua şi-a revenit. „Am fost egalaţi în ultima secundă. În prima repriză nu am jucat cum trebuia. Fetele au mers la Reşiţa cu mentalitatea că gazdele nu au nici o victorie, iar asta era să ne coste. Nu este nimic grav că am făcut egal cu Reşiţa, tot pe locul doi am rămas“, a precizat profesorul Sbora.
La masculin, CS Universitatea Craiova a pierdut ieri disputa de pe teren propriu cu SCM Braşov, scor 29-33 (13-19). Oaspeţii se impuseseră şi în meciul tur, dar la o diferenţă mai mare. Şi după această rundă, prima din retur, echipa olteană se menţine pe poziţia a treia, după CS H&V Piteşti şi SCM Braşov. Antrenorii Paul Stuparu şi Cătălin Popescu au trimis ieri în teren jucătorii: Tîrnă, Trancă, Bîrlogeanu (4 goluri), Cordescu (6), Dodon (1), Dragomir (1), Mărgineanu, R. Mihai, Mincan (7), Niţu (2), Pascu (3), Păun şi Şerban (5).