10 C
joi, 18 aprilie, 2024
Știri de ultima orăSportÎncă un succes pentru CSU

Încă un succes pentru CSU

Echipa masculină de handbal CS Universitatea Craiova s-a impus, ieri, pe teren propriu, cu scorul de 28-20 (13-11), în faţa formaţiei CS Triumf Phoenix Călăraşi.
„Am avut un început foarte bun, am condus cu 6-1. Apoi, în urma unor greşeli de arbitraj, oaspeţii s-au apropiat şi, de aceea, la pauză am avut doar două goluri avans. Însă, am început repriza secundă în forţă şi ne-am distanţat. Remarc intervenţiile reuşite ale portarului Păun“, a spus după meci antrenorul Paul Stuparu. Marcatorii echipei din Bănie au fost: Bîrlogeanu (10 goluri), Mincan (4), Dodon (4), Cordescu (4), Şerban (3), Pascu (3). A mai jucat Cristea. În etapa viitoare, oltenii vor juca pe terenul formaţiei CS H&V Piteşti. La feminin, DWAR Craiova a pierdut la un gol diferenţă, scor 28-27 (14-12), partida din deplasare cu Mureşul Târgu Mureş, iar Sport Club Municipal (SCM) Craiova a stat în această rundă. În etapa a cincea a Diviziei A feminine, DWAR va primi vizita celor de la KZN Slatina, iar SCM va întâlni, tot pe teren propriu, pe Mureşul Târgu Mureş.