16.2 C
Știri de ultima orăSportGalacticele au confirmat în Moldova

Galacticele au confirmat în Moldova

Fără Elisei, Gatzel şi Gheorghe, accidentate, şi cu Luca şi Maier pe banca de rezerve,       Oltchim Râmnicu Vâlcea a rezolvat repede la Brăila problema celor două puncte. Galacticele s-au impus cu 34-21, după ce au condus din primul şi până în ultimul minut de joc. În minutul 11 era deja 4-11, iar la pauză 8-18, spre dezamăgirea celor 1.500 de suporteri brăileni. Ostilităţile au decurs asemănător şi în partea a doua a întâlnirii, gazdele echilibrând partida abia după ce Tadici a rulat întreg lotul pe care l-a avut la dispoziţie.
Pentru „chimiste“ au marcat: Vădineanu – 7, Manea – 2, Gâlcă – 7, Meiroşu – 6, Nechita – 1, Maier – 3, Lecuşanu – 3, Luca – 2, R. Ivan – 2. Motogna – 1. Principala marcatoare a gazdelor a fost Moise, cu zece goluri.